Uczestniczki programu Rotary Youth Exchange w Gdańsku

17 sie 2015

Scarlett ze Stanów Zjednoczonych i Giny z Kanady przyleciały do Gdańska, aby w ramach programu Rotary Youth Exchange poznawać polską kulturę. Dziewczyny od września rozpoczną naukę w wybranym gdańskim liceum ogólnokształcącym. Przez 11 miesięcy Scarlett i Giny będą uczyły się, bawiły oraz odkrywały i poznawały Polskę i Polaków. Szkoły goszczące uczennice z wymiany to LO II i LO XX.

Zdjęcia z powitania uczestniczek programu RYE na Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku:

IMG_7035IMG_7041IMG_704311907203_1026874643998907_8526037588384836524_oIMG_7055IMG_7053

O programie

Program Rotary Youth Exchange (RYE) daje możliwość zobaczenia jak żyją ludzie w innych krajach, poznania nowych kultur i pozwala zaszczepić w młodzieży ducha międzynarodowego zrozumienia.

Program oferuje wiele korzyści dla młodych uczestników, rodzin przyjmujących młodzież, opiekunów, rotariańskich doradców oraz dla całego społeczeństwa. Dzięki programowi wymiany uczniowie mogą z pierwszej ręki dowiedzieć się o różnych aspektach życia w innych krajach. Wraz z rozwojem ich pojęcia o świecie dojrzewają oni do głębszego zrozumienia samych siebie. Poprzez wtopienie się w edukacyjny system obcego dla nich kraju dokonuje się ich osobisty rozwój. Kluby i rodziny przyjmujące oraz społeczności lokalne mogą również wiele skorzystać na przyjaznym kontakcie z przedstawicielem innego kręgu kulturowego.