Uczestnik RYE z Polski w ONZ

12 lis 2015

Uczestnicy Rotary Youth Exchange mają możliwość doświadczenia niecodziennych przeżyć. Poznają nowe kultury, zdobywają wiedzę i odkrywają ciekawe rzeczy. Cenne doświadczenia takie jak wizyta w siedzibie ONZ, są na porządku dziennym!

Mikołaj Śniegowski biorący udział w RYE aktywnie spędza czas w USA. Uczestnik programu oprócz nauki znajduje czas, aby uczestniczyć w spotkaniach goszczącego go Klubu. Jego zaangażowanie jest doceniane i komplementowane przez miejscowych Rotarian. Ostatnio Mikołaj brał udział w konferencji Rotary w ONZ w Nowym Jorku. Na jednym z poniższych zdjęć nasz student w towarzystwie obecnego Prezydenta (kadencja 2015/2016) Rotary International – R. K. Ravindrana.

Rotary Youth Exchange Rotary Club Gdańsk-Sopot-Gdynia ONZ Nowy JorkRYE Rotary Club Gdańsk-Sopot-Gdynia ONZ Nowy Jork

O programie

Rotary Youth Exchange (RYE) daje możliwość zobaczenia jak żyją ludzie w innych krajach, poznania nowych kultur i pozwala zaszczepić w młodzieży ducha międzynarodowego zrozumienia.

Program oferuje wiele korzyści dla młodych uczestników, rodzin przyjmujących młodzież, opiekunów, rotariańskich doradców oraz dla całego społeczeństwa. Dzięki programowi wymiany uczniowie mogą z pierwszej ręki dowiedzieć się o różnych aspektach życia w innych krajach. Wraz z rozwojem ich pojęcia o świecie dojrzewają oni do głębszego zrozumienia samych siebie. Poprzez wtopienie się w edukacyjny system obcego dla nich kraju dokonuje się ich osobisty rozwój. Kluby i rodziny przyjmujące oraz społeczności lokalne mogą również wiele skorzystać na przyjaznym kontakcie z przedstawicielem innego kręgu kulturowego.