Informacje z życia klubu

Świąteczne paczki dla polskich rodzin z obwodu kaliningradzkiego

07 Gru 2015

Członkowie Rotary Club GSG wraz z Przyjaciółmi ufundują paczki dla dzieci z ubogich polskich rodzin zamieszkałych w obwodzie kaliningradzkim. Świąteczne upominki zawiezie Marcin Nosal, konsul RP w Kaliningradzie w ramach akcji charytatywnej realizowanej przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.  

 

14 grudnia 2015 roku podczas Wigilii Klubowej zorganizowanej w Hotelu Mercure Posejdon w Gdańsku Rotarianie wraz z Przyjaciółmi w ciepłej atmosferze dobroczynności, uczczą zbliżającą się Wigilię Bożego Narodzenia. Przepełnieni świątecznym duchem oraz nieustannie towarzyszącą im chęcią pomocy bliźnim, poza programową działalnością charytatywną, przekażą świąteczne paczki dla dzieci z ubogich polskich rodzin zamieszkałych w obwodzie kaliningradzkim.

 

– Chociaż tyle możemy zrobić – mówi Antoni Wierciński, prezydent Rotary Club GSG. – Serce się kraje jak pomyślę o wszystkich tych dzieciach, dla których tabliczka czekolady jest niebywałą uciechą. Zdecydowaliśmy wspólnie, że w tym roku podczas Wigilii Klubowej przekażemy prezenty dla dzieci z ubogich polskich rodzin z obwodu kaliningradzkiego. Nikt jeszcze nie stał się biednym z powodu tego, że z kimś się podzielił. Zachęcamy wszystkich do pomocy! Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Pamiętajmy o tym!

 

Konsul RP w Kaliningradzie Marcin Nosal, który został zaproszony na Wigilię Klubową osobiście odbierze paczki i zawiezie je do konsulatu w obwodzie kaliningradzkim. Drugim gościem honorowym tego wieczoru będzie Wojewoda Pomorski – Ryszard Stachurski.