XXIII Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Mikołajkach

21 wrz 2016

Miło nam poinformować, że nasza załoga w składzie: Dariusz Dziedziul, Maciej Waniewski (członkowie naszego klubu) i Jerzy Taranko (nasz przyjaciel) zdobyła Wicemistrzostwo Polski, ustępując zwycięzcom zaledwie o dwa punkty.

Zawody były rozgrywane na Omegach w różnych, niejednokrotnie trudnych warunkach atmosferycznych.
Na osiem wyścigów nasza załoga wygrała trzy, wzbudzając respekt wśród silnej konkurencji, zwracając na siebie uwagę Komandora Regat Jerzego Iwaszkiewicza, który zapowiedział potraktowanie dziennikarzy z Rotary w przyszłym roku jako faworytów do miejsca na podium. Tym samym poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko.
W mistrzostwach dziennikarzy ruch Rotary miał swoich dwóch reprezentantów: ww. wicemistrzowską załogę Darka Dziedziula Rotarianin 2 i załogę Piotra Pajdowskiego Rotarianin 1, która zajęła wysokie 6 miejsce.

regaty01 regaty02 regaty03