Nasi Rotarianie pomagają Żołnierzom AK w wydaniu Ich wspomnień.

21 paź 2016

Na początku września 2016 podczas spotkania klubowego kolega Janusz Różański honorowy członek Światowego Związku  Żołnierzy Armii Krajowej opowiedział nam o problemach, jakie dotknęły Okręg Pomorski w związku z publikacją ostatniego tomu wspomnień kombatantów.

Okazało się, że pomimo wieloletniej współpracy praktycznie z dnia na dzień wycofał się główny sponsor – państwowa firma PGNiG-e .

Książce groziło pozostanie w szufladzie wraz ze wspomnieniami ostatnich żyjących świadków tejże, niepokojącej historii. Związek Żołnierzy AK jest organizacją biedną i nie stać go, bez pomocy na wydanie książki. Po szybkiej naradzie kilku kolegów klubowych  postanowiło zebrać potrzebną kwotę. W ciągu kilku dni zebraliśmy pieniądze dzięki którym, wydawnictwo „Wojenne i powojenne losy żołnierzy Armii Krajowej” stało się faktem.

Premiera książki miała miejsce w Sopocie podczas uroczystej rocznicy powołania Państwa Podziemnego zorganizowanej przez Okręg Pomorski ŚZŻAK.

Dla nas nagrodą jest  satysfakcja z wydania tej książki, a tym samym spłaty choć drobnej części długu wdzięczności jaką mamy względem pokolenia bohaterów AK.

Poniżej za zdjęciu Koledzy Rotarianie, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę. W tych niebieskich okładkach trzymają podziękowania Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Jako Prezydent Klubu dołączam się do tych gratulacji wraz z pozostałymi członkami RC Gdańsk-Sopot-Gdynia.

rc1