Spotkanie członków Klubów RC z członkami Lions Club Gdańsk NEPTUN

14 lut 2017

W dniu 13. Lutego odbyło się spotkanie członków Klubu Rotary Gdańsk-Sopot-Gdynia z członkami Lions Club Gdańsk NEPTUN. W spotkaniu uczestniczyli także członkowie RC im. F.Chopina z Warszawy Pan dr M.Renz z małżonką oraz Pan. S. Farstad z RC GJOVIK z Norwegii. Ideą spotkania było przybliżenie sobie wzajemnie naszych celów i osiągnięć na polu działań charytatywnych , poznanie się oraz prelekcja naszego wspólnego gościa Pana Zygmunta Chorenia, który jest wybitnym projektantem statków, w tym najlepszym na świecie projektantem statków żaglowych. Od ponad 30 lat projektuje i buduje!!! żaglowce, które( 20 ) szczęśliwie pływają po morzach całego świata, zaczynając od pływających pod polską banderą Pogorii i Daru Młodzieży do Royal Clipera i Biegnącej po falach. Obecnie dwie konstrukcje Pana Zygmunta są budowane jedna to budowany w Gdańsku szkolny statek żaglowy dla studentów Algierskich a druga to budowany w Chorwacji największy na świecie statek żaglowy – pasażerski.

Panie Zygmuncie jesteśmy dumni z Pana i dziękujemy za ciekawą prezentację.

RC LionsRC Lions. 2 JPG