Informacje z życia klubu

Niezapomniane spotkanie delegacją Klubu Rotary Gauting – Würmtal

Niezapomniane spotkanie delegacją  Klubu Rotary Gauting – Würmtal
03 maja 2017

RC Bayern prezenty 5RC Bayern prezenty 4RC Bayern proporczyk 3RC proporczyk 2RC Bayern 1W dniu 1. maja spotkaliśmy się z 40 osobową delegacją niemieckiego Klubu Rotary Gauting – Würmtal, której  przewodniczyła przeurocza Pani Prezydentowa Suzanne R. Gößl.  Spotkanie to było późno popołudniową  kolacją w restauracji Pod Łososiem w Gdańsku. Nasz Klub reprezentowali: Krzysztof Dolny z małżonką, Antoni Wierciński z małżonką oraz moja skromna osoba jako prezydent Klubu.

Spotkanie miało niezwykle ciepły i uroczysty charakter. O godz. 19.00  Prezydentowa RC Gauting – Würmtal   Pani  Suzanne R. Gößl powitała w bardzo ciepłych i eleganckich słowach wszystkich obecnych, wyrażając radość z obecności naszej delegacji, jednocześnie ciesząc się urokami pięknego miasta Gdańska. Następnie, jako Prezydent RC GSG podziękowałem w języku niemieckim  za zaproszenie i możliwość spotkania się z tak dostojnym Klubem. Przedstawiłem także informację o naszym klubie oraz o realizowanych przez klubowych projektach. Odnośnie zaś charytatywnego turnieju golfowego poprosiłem Antoniego, mistrza tego turnieju do jego zaprezentowania, co On też z niepowtarzalną elokwencją uczynił. Dodam, że w tym przypadku uzyskał on uroczą pomoc swojej, nie do przecenienia  małżonki Joanny, która wirtuozerią języka niemieckiego oczarowała wszystkich.

Przyszła wreszcie kolej na uroczystą wymianę proporczyków klubowych i prezentów. Jakie to były prezenty, zobaczcie proszę na zdjęciach. Na jednym z tych zdjęć zobaczycie także parę prezydencką, ale o czym rozmawialiśmy niech pozostanie tajemnicą Gdańska. Chciałbym tylko raz jeszcze powiedzieć Susanne und Rotary Rotary Gauting – Würmtal   Vielen Dank!

Nasze rotariańskie spotkanie, pełne interesujących i nie zwykle przyjaznych rozmów,  zakończyliśmy po godz. 22 dziękując sobie za siebie i obietnicą kolejnych takich, ciekawych spotkań, spotkań, które potrafią  łączyć.

Prezydent RC GSG  – Jan Zacharewicz