Spotkanie z Rotary Club Chelles – Marne et Chantereine

10 maja 2017

Spotkanie z Rotary Club Chelles – Marne et Chantereine
W dniu 4 maja spotkaliśmy się z naszymi francuskimi kolegami z RC Chelles – Marne et Chantereine. Miasto Chelles należy do okręgu Ile-de France, leży ok.25 km na wschód od Paryża. Klub ten tak, jak nasz, zajmuje się różnymi akcjami charytatywnymi , między innymi organizują dzień z niepełnosprawnymi, kiedy grają z nimi np. w golfa albo pływają żaglówką po jeziorze. Inną akcją jest zbieranie żywności dla potrzebujących przed sklepami. Klub od wielu lat z sukcesem zajmuje się wymianą młodzieży. Spotkanie odbyło się w niezwykle ciepłej i przyjaznej atmosferze. Wymieniliśmy informację o naszych Klubach. Wymieniliśmy się proporczykami, które to będą wspomnieniem bezcennej rotariańskiej chwili.
Dziękuję za aktywny udział w tym spotkaniu Darkowi, Maciejowi, Bolkowi. Niepomnożone zaś dzięki dla Zosi za wspaniałe tłumaczenie oraz Tomkowi i Jego małżonce za przygotowanie tego spotkania i stworzenie tej niepowtarzalnej atmosfery. Wybrałem kilka zdjęć obrazujących nasze spotkanie. Na zakończenie powiedzieliśmy sobie do zobaczenia, tego prawdziwego zobaczenia.!

Relacja wraz ze zdjęciami znajduje się na naszym facebooku. Zapraszam.

Prezydent RC Gdańsk-Sopot-Gdynia

Jan Zacharewicz