Informacje z życia klubu

UROCZYSTE KLUBOWE PRZEKAZANIE SŁUŻBY PREZYDENCKIEJ

UROCZYSTE KLUBOWE PRZEKAZANIE SŁUŻBY PREZYDENCKIEJ
04 Lip 2017

W dniu 3 lipca br odbyło się uroczyste klubowe przekazanie służby Prezydenta Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia. Swoją kadencję zakończył Jan Zacharewicz, który prezydencję przekazał Kol. Maciejowi Waniewskiemu.

Celem w tej kadencji Prezydenta  było m.in.

  1. Integracja kolegów rotarian, głębsze utożsamianie się z klubem, większa aktywność
  2. W większym zakresie pokazania naszego klubu w mediach społecznościowych, a w szczególności na facebooku i na naszej stronie WWW.
  3. realizacja projektów

Czy głębsza integracja nam się udała? Na to pytanie niech każdy sam odpowie. Mieliśmy świetne spotkania, w tym spotkanie w Gniewinie, zwiedziliśmy elektrownie szczytowo pompową, barokowy kościół, spędziliśmy prawdziwie koleżeński wieczór, podczas którego z radością opowiadaliśmy o naszym Klubie snuliśmy plany kolejnych projektów.

Frekwencja, jaka była na naszych spotkaniach czasem była nadspodziewanie wysoka, oscylowała w granicach 50 %, a dość często wynosiła w granicach 25 osób

Nie do końca udało się wszystkich kolegów zaangażować w nasze prace, a wówczas zapewne  efekt na pewno byłby wyższy.

Nasz FACEBOOk ,jak też strona internetowa jest na bieżąco jest prowadzona. Ilość odwiedzin na facebooku informuje nas, że jesteśmy dość interesującym klubem.  Największe zainteresowanie wywołał charytatywny turniej golfowy, który odwiedziło ponad 6 tys. Osób.  Nasze noworoczne paczki odwiedziło chyba ponad 3 tys. Osób. Dużą liczbę odwiedzin miał bal, zapowiedź jazzowego   koncertu

Te komunikatory są elementem naszej integracji, naszej dumy z tego co robimy, To jest nie tylko historia naszej organizacji, ale historia każdego z nas w mniejszym lub  większym wymiarze.

Dziękuję kolegom, którzy zaglądają na swoją stronę, zostawiają like’a, swój komentarz. To nas zbliża do siebie i mam nadzieję, że będzie zachęcało to do szerszego włączania się w realizację naszych wspólnych projektów na rzecz osób, którym los przyniósł mniej szczęścia, jak nam. Stąd też wypływa nasz obowiązek pomocy tym, którym łzy bólu, łzy cierpienia, czy też łzy niedostatku przysłaniają piękno tego świata.

Zrealizowaliśmy parę projektów. Dbaliśmy o młode talenty, „drzwi do kariery”, miałem zaszczyt wręczać stypendium  4   wybitnym młodym talentom, których rozwój talentu bez takich organizacji jak nasza i nam podobne byłby tylko w sferze marzeń. Kol. Leszek Miazga był inicjatorem tego projektu. Wielkie dzięki.

Pomagaliśmy osobom dorosłym z autyzmem. Nasza pomoc finansowa wspomogła zakup wyposażenia do nowo wybudowanego domu, w którym osoby dorosłe z autyzmem będą przysposabiane do w miarę samodzielnego życia.

Pomogliśmy kolejny raz Hospicjum Pomorze Dzieciom zakupując im sprzęt elektroniczny. Poprzednio mały samochód osobowy dla lekarzy i terapeutów, aby mogli dojechać do domowych hospicjów niosąc ulgę, rehabilitując pełne niemocy dzieci.

Międzynarodowa wymiana młodzieży. W tym zakresie chyba jesteśmy najlepsi w Polsce, dzięki Dominikowi Lisowi, który z niezwykłą pasją realizuje ten projekt.

Realizowaliśmy także pomoc dla dzieci Polonii w obwodzie kaliningradzkim. Staramy się budować dobrą opinię o nas Polakach poza granicami Polski. W okresie świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy paczki dla tych dzieci.  Tu również odnotowujemy niezwykły wkład pracy Leszka Miazgi.

Pomoc dla studentów z Uniwersytetu Medycznego z Grodna. Co roku odbywają miesięczną praktykę w Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku.  Nasz Klub zaś częściowo finansuje  im ten pobyt. W realizacji tego Projektu nieoceniony jest  prof. Zbyszek Gruca

Miałem także zaszczyt wraz z kolegami z Gdyńskiego Klubu odsłaniać makietę  okrętu „Błyskawica”, a  w najbliższym czasie już nowy Prezydent będzie odsłaniał makietę „Batorego” w ramach projektu dedykowanego dla osób niewidomych pt „zobaczyć świat Rękoma” W tym Miejscu największe dzięki dla Stanisława Wojtysiaka.

Kolejnym projektem była organizacja Charytatywnego Koncertu Jazzowego. Zespół Wojtka Mazolewskiego pozostawił niezapomniane wrażenie. Inicjatorem koncertu i jego organizatorem był Szymon Faliszewski, za co Mu przepięknie dziękuję. Podczas tego koncertu wręczyłem także stypendium dla niezwykle utalentowanego, młodego skrzypka – Adama Susko.

Wspaniały bal charytatywny i wspaniała organizacja  Krzysztofa Madajewskiego wraz z kolegami, w tym i Stasia Wilgockiego. Dzięki tak niezwykłej organizacji mamy z czego realizować nasze projekty

Turniej golfowy, to niewątpliwie także perła naszych projektów. Profesjonalizm połączony z dobroczynnością.  To niezwykłe wydarzenie przygotowuje od lat z sukcesem  Antoni Wierciński. Robi to wspaniale. Wielkie dzięki !

Klub nasz także sławili swoimi wyczynami nasi wspaniali żeglarze, Darek Dziedziul, Piotr Lis, Tomek. Balcerowski, Adam Mierosławski,  Rafał Zawadzki, Tomek Grabowski, Maciej Waniewski.

Także współpraca międzynarodowa była dość bogata. Wizyta 11 Klubowiczów w Osnabruck na jubileuszu 25 lecia RC Osnabruck Sud. Spotkanie z klubami z Francji, Hamburga, Bawarii, Również Rotarianie  innych klubów  brali udział w naszych klubowych poniedziałkowych spotkaniach. Naszymi gośćmi  byli także goście z Nigerii.

Dziękuję wszystkim Kolego za pomoc, tym których wymieniłem i tym ,których nie wymieniłem. Dziękuję także naszym żonom, partnerkom, że pozwalają nam robić, to co robimy, a szczególnie za to, że nas w tym wspomagają.

Jestem przekonany, że prezydencję przekazałem w bardzo dobre ręce  Macieja Waniewskiego. Macieju będzie  dla mnie wielkim zaszczytem móc z Tobą współpracować w tej kadencji. Macieju powodzenia i pełnej realizacji planów.

Past Prezydent Jan Zacharewicz

RC9RC8RC7RC6RC5RC3RC2RC1