Informacje z życia klubu

ŚWIAT w Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia

ŚWIAT w Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia
23 Sie 2017
Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Zebranie i goœcie klubu Rotary Gdañsk-Sopot-Gdynia. 21.08.2017 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Nasze poniedziałkowe, klubowe  spotkanie miało wyjątkowy światowy charakter. Prezydent naszego RC Maciej Waniewski rozpoczął spotkanie od przedstawienia Gugielmo Marconiego, wybitnego konstruktora, jednego z pionierów radia i elektroniki, laureata Nagrody Nobla  w dziedzinie fizyki w 1909r. A zatem ŚWIAT  wypełnił naszą klubową salę. Gościła u nas  także Daniela Diletti, członkini Rotary Club Fermo 2090 (Italy), która wraz z mężem spędziła kilka dni w Gdańsku. Dobrym zwyczajem Rotarian Daniela uczestniczyła w naszym klubowym posiedzeniu, dzieląc się informacjami o pracy Pań w Jej  Rotary Club Fermo. Panowie z niezwykłą atencją byli wsłuchani i wpatrzeni w słowa Danieli. Daniela, molto grazie!

W międzynarodowej przerwie wystąpiła jako mówczyni Pani  Anna-Maria Wiśniewska, która interesująco podkreślała znaczenie mediów społecznych nie tylko w celach marketingowych, ale także ich znaczenie w naszym życiu, zarówno tym zawodowym, jak i osobistym. Pani Anno, Wielkie Dzięki!.

Trzecia część naszego spotkania to temat studentów z  zagranicy w Polsce, w tym Gdańsku i naszym Klubie. Szefem tego projektu w naszym Klubie jest Dominik. Jego entuzjazm w realizacji międzynarodowej wymiany studentów znany już jest nie tylko w klubach Rotary w Polsce, ale na całym świecie- jeżeli nie zupełnie, to niebawem tak będzie.

W Polsce  przebywa obecnie 74 studentów z zagranicy, natomiast Polaków  wyjechało aż 75 . Główne kraje wymiany w roku bieżącym to Argentyna , Australia ,Brazylia, Chile, Francja, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Meksyk, Taiwan, Tajlandia, USA .
W naszym Klubie gościmy obecnie 3 osoby,  są to :
1. Bianca Inui ABE  z Brazylii ,
2. Martha Andrea CRUZ Vazquez z Meksyku ,
3. Irvin Ariel LESCALE Esmenjaud z Meksyku .
Także nasz klub jest sponsorem wyjazdu dla :
1. Szymon Richert do Meksyku ,
2. Jan Majewicz do Argentyny ,
3. Bogusz Glaza do Kanady .
Wszystko odbywa się transparentnie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem :
www.youthexchange.rotary.org.pl  Dominiku jeszcze raz Wielkie Dzięki za to, co robisz dla tej młodzieży i dla naszego Klubu.

Nad tą liczną frekwencją znakomicie panował Prezydent Maciej Waniewski

Autor: Past Prezydent Jan Zacharewicz