XVI CHARYTATYWNY TURNIEJ GOLFOWY ROTARY

10 wrz 2017

XVI CHARYTATYWNY TURNIEJ GOLFOWY ROTARY już tylko wspomnieniem. To niezapomniane, dobroczynne wydarzenie.  Wspaniałe chwile tego dnia długo będą jaśniały w naszej pamięci. Wystawa malarstwa Michela Lenglarda Lenskiego, które zasiliło konto charytatywne. Prezentacja i degustacja znakomitych win z TK Winieckich. Jazdy testowe samochodem marki Jaguar i Land Rover, uczta kulinarna , gościnność Sierra Gold Club, grad cennych nagród  w loterii fantowej. Nasz kolega klubowy Wacław Laszkiewicz, znakomity, zawodowy trener golfa  uczył wielu amatorów, chętnych gry w golfa. Wyjątkowość tego charytatywnego turnieju polegała na tym, iż całkowity dochód przeznaczony będzie dla poszkodowanych osób, które dotkliwie ucierpiały podczas ostatniej nawałnicy, jaka nawiedziła regiony naszego województwa. Ci, którzy nie zdołali przybyć na to wyjątkowe wydarzenie mogą w nim uczestniczyć chwilą okazanej solidarność poprzez  materialne wsparcie tych, którzy utracili całkowicie lub częściowo swój dobytek, niekiedy dorobek całego życia. Okazać można  tym osobom swoją wrażliwość i dobroć wielkiego serca, jakie każdy z nas posiada poprzez  dowolną wpłatę na konto Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia. Konto nr 54 1440 1026 0000 0000 1564 8546  tytułem „darowizna SOS Rotary pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy”. Dziękujemy wszystkim Sponsorom, bez których to wydarzenie nie osiągnęło by zamierzonego celu. CITY Handlowy, Art. Of Golf, TARANKO, SKAT, Stena Line, Ziaja, FEMAX, LAGUNA, OPEC, CURVER, Sprint, DIAPOL, FINESTONE  oraz pozostali Sponsorzy przepięknie zaistnieli. CYMES z Pruszcza Gd. ufundował tort Rotariański, smak którego- szkoda, że już tylko wspomnieniem. Dziękujemy współorganizatorom Pracodawcom Pomorza i Sierra Golf Club. Dziękujemy licznie przybyłym zawodnikom. Gratulujemy zwyciężcom turnieju golfowego. Poniższa lista pokazuje, jak znakomite zawodniczki i znakomici zawodnicy brali udział w tym turnieju . Oto zwyciężcy poszczególnych konkurencji.

W konkursie Longest Drive (najdłuższe uderzenie) wśród Kobiet:

1. Marta Fisikowska (63 m)
  2. Izabela Fisikowska
  3. Małgorzata Kowalska

W konkursie Longest Drive (najdłuższe uderzenie) wśród Mężczyzn:

1. Łukasz Kaczmarek (134 m)
  2. Sławomir Nowakowski
  3. Łukasz Senkowski

W konkursie „Najlepszy Putt” w kategorii Open:

1. Dariusz Gintowf (13 cm)
  2. Łukasz Senkowski
  3. Andrzej Kowalski

Longest drive – Mężczyźni             1. Dariusz Dymecki

Longest drive – Kobiety                  1. Marta Ciesiołkiewicz

Nearest to the pin  – Mężczyźni     1. Lech Sokołowski 2,89 m

Nearest to the pin – Kobiety           1. Marta Ciesiołkiewicz 0,76 m

Nagroda specjalna za zajęcie 13-tego miejsca w turnieju liczone stroke play brutto

Leszczyński Tadeusz / Am (PZG) 13.7   MA   M   Gdańsk Gold & Country Club    87

Stableford Netto –  Kobiety

1. Steinert- Dymecki Anna / Am (PZG) Tokary Golf Club     0   MA    39
  2. Wawrzyńska Beata / Am (PZG) Kamień Country Club 2     S      37
  3. Liszewska Katarzyna / Am (PZG) Sierra Golf club 0     S      33

Stableford Netto Mężczyźni

1. Wroniak Dariusz / Am (PZG) Sierra Golf Club 0   MA   50
  2. Siemaszko Marek/ Am (PZG) Sierra Golf Club 6     S     41
  3. Horbacz Krzysztof / Am (PZG) Gdańsk Golf & Country Club 6 MA   40

Stableford Netto Pracodawcy Pomorza

1. Babij Bartłomiej / Am (PZG) 11.6 MA   M   Sierra Golf Club   36

Najlepszy zawodnik w klasyfikacji Rotary Stableford Netto

1. Marzygliński Janusz / Am (PZG) 4   MS   M   Tatford Golf Club   31

Stroke Play Brutto ogólna

1. Sadoch Daniel / Am (PZG) Sierra Golf Club       2     19-30     73
  2. Koss Dariusz / Am (PZG) Sierra Golf Club     9     S     73
  3. Sokołowski Lech / Am (PZG) Sierra Golf Club     4     S     76

Dziękujemy  także tym, którzy wnieśli swój wkład w organizację turnieju. Wielkie podziękowania dla Antoniego Wiercińskiego za ogrom wielomiesięcznej pracy w przygotowanie tego wspaniałego, niezapomnianego wydarzenia. Dziękujemy Mariuszowi Machnikowskiemu za sprawne dziennikarskie prowadzenie tego wydarzenia.  Dziękujemy naszym Kolegom Klubowym oraz Kolegom z innych klubów Rotary , w tym z RC Toruń, Rotary International za ich udział w tym charytatywnym wydarzeniu.

Prezydent Rotary Klub Gdańsk Sopot Gdynia  Maciej Waniewski i Past Prezydent  Jan Zacharewicz

/relacja ze zdjęciami na facebooku/