Informacje z życia klubu

Pożegnanie LESZKA

10 Mar 2019

POŻEGNANIE LESZKA
W sobotę 9.03.2019r. pożegnaliśmy LESZKA MIAZGĘ, najmłodszego Członka naszego klubu. Wspaniałego Człowieka, umiejącego czytać potrzeby innych. Leszek był wspaniałym Rotarianinem. Był inicjatorem szeregu wartościowych rotariańskich wydarzeń. Był autorem m.in. projektu „Drzwi do kariery”. Programu, który wyszukiwał młode talenty oraz wspomagał finansowo ich rozwój. Był niezwykle zaangażowany w pomoc dla dzieci pochodzenia polskiego z obwodu kaliningradzkiego. Niebywałym wysiłkiem zdobywał dla polskich dzieci wspaniałe prezenty, które bogato wypełniały paczki świąteczne dla tych dzieci.
Jego obecność na klubowych zebraniach była zawsze zauważalna. Pomimo tak młodego wieku wszyscy potrafiliśmy się od Niego czegoś nauczyć. Odczuwalna dobroć Jego słów, radosny uśmiech dla każdego, okazywana życzliwość zachęcała do przebywania z Nim, czy też wsłuchiwania się w Jego słowa.
Odnosił wiele nieprzeciętnych sukcesów w swoim życiu zawodowym. Dzielił się z nami podczas swoich wystąpień w Klubie. Szkoda, że ostatnie odbyło się w październiku 2018r.
Leszek był niezwykle ważną osobą także w życiu gospodarczym. Piastował wiele ważnych funkcji, jak np. Viceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Był założycielem 2Pi Group – Agencji PR&Marketing,.
Leszek opowiedział nam o swoich doświadczeniach, mi.in związanymi z budową zapory na Wiśle. Uświadamiał nam, jak ważna jest właściwa komunikacja ze społeczeństwem, Komisja Europejska, ekologami, itd. Prezentował przykłady współpracy m.in: z PERN, Gaz Łupkowy, Kulczyk Holding S.A., Grupa LOTOS, Ministerstwo Środowiska, itd.
Leszku nie żegnamy Ciebie, gdyż pozostajesz w naszej dobrej pamięci. Jednakże dziękujemy, że tę tak krótką chwilę swojego pięknego życia poświęciłeś również nam i tak bliskim Tobie wartościom rotariańskim, takimi jak SERVICE ABOVE SELF.
Leszku,
Odpoczywaj chwałą okryty
Dobra, które innym niosłeś
Nie raz nieba dostąpiły
Bo wielu z kolan podniosłeś
W imieniu wszystkich członków Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia na czele z Prezydentem RC Krzysztofem Balcerzakiem mówimy Tobie – spoczywaj w pokoju.
Past Prezydent Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia
Jan Zacharewicz