Informacje z życia klubu

Rotary Youth Exchange szansą na dobrą współpracę międzynarodową

11 Sie 2015

10 sierpnia 2015 roku podczas cotygodniowego spotkania członków Rotary Club GSG gościliśmy Zosię Balcerowską i Mikołaja Badocha, którzy spędzili dwa tygodnie w Wielkiej Brytanii w ramach Rotary Youth Exchange.

 

Uczestnicy Summer Camp 2015 opowiedzieli nam o swoich przeżyciach, zdobytym doświadczeniu oraz podzielili się spostrzeżeniami i ciekawostkami na temat kultury brytyjskiej. Zofia i Mikołaj byli bardzo zadowoleni ze swojego udziału w tegorocznym młodzieżowym obozie Rotary.

 

Uczestnictwo w programie wymiany młodzieżowej niesie za sobą dużo korzyści i stanowi ogromną szansę dla młodzieży. Uczy sztuki komunikacji, współpracy oraz funkcjonowania w odmiennych kulturach i społeczeństwach. Nasi goście docenili zalety programu i możliwości jakich dostarcza. Zosia zdradziła, że planuje roczny wyjazd do Francji odbywający się w ramach wymiany długoterminowej RYE.

 

Pod koniec spotkania nastąpiło tradycyjne przekazanie proporczyków, którymi – zgodnie ze zwyczajem, goście wymieniają się z gospodarzami podczas wizyty.

 


 

Rotary Youth Exchange to program międzynarodowej wymiany studentów, którego celem jest promocja zrozumienia i współpracy. Uczestnicy RYE rozwijają się: dojrzewają, poznają nowe kultury oraz zawierają nowe przyjaźnie. W ramach RYE dostępne są trzy programy: wymiana długoterminowa trwająca zwykle rok, wymiana krótkoterminowa obejmująca pobyt od kilku dni do kilku tygodni, wymiana New Generation trwająca od 3 do 6 tygodni. Więcej informacji na temat programu: www.wymiana.rotary.org.pl .

 

DSC_2820   DSC_2825