Afryka wolna od Polio

19 sie 2015

Afryka została uznana wolną od Polio. Przez ponad 12 miesięcy nie odnotowano nowych zachorowań na tym kontynencie. To efekt globalnej akcji Rotary „End Polio Now” .

Od ponad 20 lat klub Rotary International aktywnie walczy z Polio – wirusem zapalenia rogów przednich rdzenia kręgowego, wywołującym wirusową chorobę zakaźną dotykającą głównie dzieci. Działalność charytatywna, chęć niesienia pomocy oraz wiara i niezłomność w działaniu zaowocowały rozpoczęciem globalnej akcji „End Polio Now”.  Dzięki ciężkiej pracy Rotarian, przyjaciół, partnerów i wolontariuszy z całego świata, udało się zaszczepić miliony dzieci tym samym ocalając je przed infekcją wirusem polio i zapadnięciem na Chorobę Heinego-Medina.

Dotacje zebrane przez klub Rotary przekazane Światowej Organizacji Zdrowia oraz UNICEF przyczyniły się do wygrania bitwy z tym niebezpiecznym wirusem prowadzonej na kontynencie afrykańskim. Z ogromną ulgą możemy mówić o Afryce wolnej od Polio, ponieważ od sierpnia 2013 roku nie zaobserwowano żadnego nowego zarażenia.

Pomimo niewątpliwego sukcesu walka trwa nadal. Działacze chcą „Zakończyć Polio Teraz”, a przynajmniej jak najszybciej. Równolegle trwają działania mające zwalczyć wirus w Afganistanie i Pakistanie. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale nic tak nie dodaje energii i siły jak widoczne efekty prowadzonych działań!

End Polio Now!

Więcej na ten temat znajdziecie w artykule „Nigeria goes one year without a case of Polio

End Polio Now - logo

Logo akcji „End Polio Now”, źródło: http://www.polioplus.de/download/index.php